VIII Ogólnopolska Konferencja „Ostrożnie – dziecko!”

18 czerwca w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie odbyła się VIII Ogólnopolska konferencja „Ostrożnie - dziecko!" dotycząca profilaktyki krzywdzenia małych dzieci i dobrego rodzicielstwa.

Organizatorami konferencji była Fundacja Dzieci Niczyje, Miasto Stołeczne Warszawa oraz Zakład Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wraz z członkiniami SKN Zdrowia Publicznego sekcji Promocji Zdrowia.

Adresatami konferencji stanowili profesjonaliści mający kontakt z rodzinami z małymi dziećmi (do 6. roku życia) m.in. lekarze, położne, pielęgniarki, pracownicy żłobków i przedszkoli, pracownicy socjalni, psychologowie, asystenci rodzin oraz przedstawiciele władz centralnych, regionalnych i lokalnych odpowiedzialnych za politykę społeczną.

Celem konferencji było zwiększenie wiedzy profesjonalistów z zakresu czynników ryzyka krzywdzenia małych dzieci, metod pracy z rodzinami ryzyka, zapoznanie z przykładami dobrych praktyk w zakresie ochrony małych dzieci przed przemocą, stworzenie okazji do wymiany poglądów i doświadczeń oraz zintegrowanie środowiska profesjonalistów zaangażowanych w ochronę najmłodszych dzieci przed krzywdzeniem.