Drugie spotkanie Studenckiego Koła Naukowego Zdrowia Publicznego

Sekcja Promocji Zdrowia

Katedra i Zakład Zdrowia Publicznego

Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Dnia 31-go października 2012 roku w Centrum Dydaktycznym w sali 206 odbyło się spotkanie studenckiego koła naukowego Zdrowia Publicznego Sekcji Promocji Zdrowia. W spotkaniu uczestniczyło 11 osób oraz opiekun koła mgr. Paulina Dera.

Na początku spotkania została omówiona kwestia tegorocznych konferencji przez koordynatorkę tego działu Katarzynę Żokowską. Szczegółowa prezentacja zawierająca terminy konferencji oraz ich tematy zostanie umieszczona na naszej stronie internetowej. Kasia zadeklarowała również stworzenie stronie www.facebook.com grupy naszego koła.

Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie pomysłów dotyczących działalności naszego koła. Zaproponowano m.in.:

·        stworzenie kampanii społecznej (np. w zakresie szkodliwości promieniowania ultrafioletowego) oraz przedstawienie jej instytucji lub firmie, która umożliwiłaby jej realizację,

·        przeprowadzenie badania ankietowego na określony temat

·        organizację konferencji „ Warszawskie Dni Nauki o Zdrowiu”

·        przeprowadzenie pogadanki dla rodziców w trakcje trwania wywiadówki.

Na kolejne spotkanie należy przygotować propozycje dotyczące realizacji pomysłów, w szczególności tematykę i zakres badania ankietowego i kampanii społeczne.

Podczas spotkania członkowie naszego koła wysłuchali również dwóch prezentacji. Pierwsza z prezentacji, przygotowana przez Joannę Skonieczną, poświęcona była edukacji seksualnej, natomiast prezentacja pt. „Trening” przygotowana przez Natalię Skowrońską dotyczyła trenowania zdrowia (Health coaching).

Do przygotowania prezentacji na kolejne spotkanie zgłosili się Paweł Koczkodaj oraz Radosław Izdebski. Tematy wystąpień będą przesłane w przyszłym tygodniu.

Uwaga! Przypominam o corocznej składce na spotkanie świąteczne, którą będą zbierały przewodnicząca Asia Skonieczna oraz wiceprzewodnicząca Natalia Skowrońska. Wysokość składki wynosi 10zł.

Następne spotkanie odbędzie się 15.11.2012r. o godz. 8:00 w sali 203 w CD.